Logo PZFP
pl   |   en

Nasi Członkowie ruszają z nowymi produktami

10.01.2018 r.

Członkowie PZFP rozpoczynają wspieranie przedsiębiorstw za pomocą kolejnych produktów.

Mikro, małe i średnie firmy z regionu opolskiego będą mogły sięgnąć po pożyczki na inwestycje służące poprawie efektywności energetycznej udzielane przez Fundację Rozwoju Śląska. Przedsiębiorcy mogą otrzymać  finansowanie na okres do 10 lat, w kwocie nawet 1,3 mln zł. Okres karencji w spłacie kapitału może wynieść do 12 miesięcy.

Pożyczkę można przeznaczyć na projekty dotyczące zastosowania energooszczędnych rozwiązań w przedsiębiorstwach, głębokiej modernizacji energetycznej budynków czy wykorzystania technologii odnawialnych źródeł energii. Warunkiem otrzymania wsparcia dla takich inwestycji jest przeprowadzenie audytu energetycznego, który jest elementem każdego projektu.

Podpisano także pierwsze umowy z instytucjami finansującymi na dystrybucję trzech produktów w województwie kujawsko-pomorskim. Pożyczki na działalność badawczą i rozwojową (B+R) udzielać będzie konsorcjum „Kujawsko - Pomorski Fundusz Badań i Wdrożeń – Pożyczka” w składzie Kujawsko - Pomorski Fundusz Pożyczkowy Sp. z o.o. oraz Kujawsko - Pomorska Agencja Innowacji Sp. z o.o. Firmy z sektora MŚP będą mogły otrzymać wsparcie w wysokości od 200 tys. do 2 mln zł.

Natomiast Pożyczki dla mikroprzedsiębiorstw zaoferuje samodzielnie Kujawsko - Pomorski Fundusz Pożyczkowy Sp. z o.o. Mikroprzedsiębiorcy będą mogli liczyć na wsparcie do 100 tys. zł.

Gratulujemy i życzymy powodzenia.

« Powrót do listy aktualności