Logo PZFP
pl   |   en

Konferencja funduszy pożyczkowych za nami

18.10.2018 r.

17 października w Warszawie odbyła się organizowana przez PZFP konferencja „Wdrażanie projektów pożyczkowych w ramach perspektywy 2014 – 2020”. W spotkaniu wzięło udział niemal 50 osób z 27 funduszy.

Mieliśmy przyjemność gościć liczną delegację reprezentantów Banku Gospodarstwa Krajowego z Członkiem Zarządu z Członkiem Zarządu Banku, Panem Przemysławem Cieszyńskim na czele. Podczas konferencji gruntownie przeanalizowano przebieg postępowań przetargowych. Przedstawiono punkt widzenia zarówno Zamawiającego, jak i Wykonawców. Obie strony zgodziły się co do tego, że fundusze pożyczkowe są niezbędne do tego, aby wdrażanie instrumentów pożyczkowych w bieżącej perspektywie skończyło się sukcesem. Ważnym tematem dyskusji była kwestia wkładu własnego pośredników finansowych. Kłopoty w tym zakresie są główną barierą dla funduszy w startowaniu w przetargach. Rozważano także takie tematy jak: kształt produktów pożyczkowych w kontekście realiów rynkowych, promocja pożyczek, długość okresu budowy portfela, współpracę z urzędami marszałkowskimi, kary umowne, finansowanie nieruchomości.

Ponadto, reprezentantka Microfinance Centre przedstawiła uczestnikom konferencji europejskie tendencje w obszarze mikrofinansów, szczególnie godne uwagi były kwestie cyfryzacji działalności mikrofinansowej. Uczestnicy konferencji mieli także okazję zapoznać się z ostatecznymi danymi zawartymi w Raporcie PZFP za 2017 rok, publikacja w wersji papierowej była dystrybuowana wśród uczestników spotkania.

« Powrót do listy aktualności