Logo PZFP
pl   |   en

Reprezentanci PZFP spotkali się z władzami samorządu województwa Podkarpackiego

10.01.2019 r.

9 stycznia przedstawiciele PZFP spotkali się z władzami województwa Podkarpackiego. Związek był reprezentowany przez Prezesa, Pana Marka Mikę i Członka Zarządu, Pana Janusza Hawryła. Ze strony regionu w spotkaniu udział wzięli m.in.: Wicemarszałek Województwa, Pani Maria Kurowska i Prezes Podkarpackiego Funduszu Rozwoju Sp. z o.o., Pan Krzysztof Staszewski.

Przedmiotem spotkania było będzie przedyskutowanie tego w jaki sposób wykorzystać środki przeznaczone na instrumenty zwrotne, tak aby w możliwie najlepszy sposób służyły rozwojowi przedsiębiorczości w województwie Podkarpackim. Przedstawiciele samorządu województwa podkreślali specyfikę gospodarczą regionu, która determinuje to, że instrumenty finansowe powinny mieć tu charakter możliwie prosty. W trakcie ok. dwugodzinnego spotkania m.in. zgodzono się co do tego, że dotychczasowi pośrednicy finansowi działający na terenie województwa powinni mieć zapewnioną ciągłość finansowania – dostępu do kapitału pożyczkowego. Rozmawiano także o instrumentach finansowych w kontekście przyszłej perspektywy finansowej oraz innych kwestiach  ważnych z punktu widzenia rozwoju instrumentów zwrotnych.

Było to pierwsze spotkanie z przedstawicielami władz samorządów wojewódzkich nowej kadencji. Czynimy starania o organizację kolejnych – bezpośrednia forma przedstawiania postulatów i wymiany poglądów jest bezsprzecznie najbardziej efektywna.

« Powrót do listy aktualności