Logo PZFP
pl   |   en

Uroczystości wręczenia nagród X edycji konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość” oraz Konwersatorium FDPA „Polska wieś w XXI wieku – Stereotypy i obawy wobec obcych

31.05.2019 r.

Zachęcamy do udziału w konwersatorium FDPA „Polska wieś w XXI wieku – Stereotypy i obawy wobec obcych.

W imieniu Fundacji na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w uroczystości wręczenia nagród X edycji konkursu „Polska wieś – dziedzictwo  przyszłość” oraz Konwersatorium FDPA „Polska wieś w XXI wieku – Stereotypy i obawy wobec obcych”, które odbędą się: 6 czerwca 2019 roku o godz. 11:00 w Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Polsce, Warszawa, Centrum Jasna, ul. Jasna 14/16a.  

Formularz rejestracyjny i program wydarzenia są dostępne tutaj. Prosimy o zabranie dowodu osobistego.

Począwszy od 2011 roku FDPA organizuje konwersatoria z serii „Polska wieś w XXI wieku”, dotyczące wybranych problemów polskiej wsi i stanowiące uzupełnienie dla publikowanych przez FDPA raportów o stanie polskiej wsi, które są wydawane od 2000 roku. Inspiracją do wyboru tematów są również prace nadsyłane na konkurs „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”, który jest organizowany przez Fundację od 2009 roku. Głównymi celami konkursu są: promocja polskiego rolnictwa, dziedzictwa kulturowego oraz wzbogacenie publicznej debaty na temat polskiej wsi. W konkursie „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość” preferowane są prace interdyscyplinarne, wykazujące oryginalność i nowatorskość w zakresie podejmowanej problematyki lub metodologii badań, napisane w sposób atrakcyjny dla potencjalnych czytelników.

« Powrót do listy aktualności