Polski Związek Funduszy Pożyczkowych      pzfp@pzfp.pl       22 521 06 71    

Slide 1
Fundusze pożyczkowe

szansą na rozwój Twojej firmy

Slide 1
Fundusze pożyczkowe

szansą na rozwój Twojej firmy

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Województwo Świętokrzyskie pomaga przedsiębiorcom

Władze woj. świętokrzyskiego podsumowały dotychczasowe wsparcie świętokrzyskich przedsiębiorców w dobie pandemii i rozmawiały nt. planowanych form pomocy dla gospodarki.

Kwotę w wysokości 258,8 mln zł przeznaczono na pożyczki dla firm, 65 mln zł – na dotacje obrotowe, zaś 37,2 mln zł – na ochronę miejsc pracy. Kolejną formą wsparcia dla przedsiębiorców, borykających się ze skutkami pandemii, były vouchery na usługi doradcze, na które zarezerwowano 11 mln zł. Zaplanowana na maj tego roku kampania promująca walory turystyczne regionu ma kosztować 3 mln zł. Dotacje obrotowe otrzymało 1 667 firm na łączną kwotę prawie 52,5 mln zł. W większości są to mikroprzedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą. Dotacje mają służyć przede wszystkim w utrzymaniu się na rynku i zachowaniu płynności finansowej. 657 mln zł skierowano również do przedsiębiorców za pośrednictwem Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach oraz miejskich i powiatowych “pośredniaków”.

 


Drukuj  

Polski Związek Funduszy Pożyczkowych
ul. Żurawia 32/34
00-515 Warszawa
Tel: 22 521 06 71
Tel. kom. 602 413 685

Serwis pzfp.pl administrowany przez Polski Związek Funduszy Pożyczkowych stosuje dla prawidłowego działania pliki cookies. Politykę prywatności, cel i sposób stosowania plików cookies można znaleźć wybierając przycisk "Polityka Prywatności".