Polski Związek Funduszy Pożyczkowych      pzfp@pzfp.pl       22 521 06 71    

Slide 1
Fundusze pożyczkowe

szansą na rozwój Twojej firmy

Slide 1
Fundusze pożyczkowe

szansą na rozwój Twojej firmy

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Podsumowanie wsparcia rozwoju turystyki w Polsce Wschodniej

Ponad 800 firm, 153 mln zł udzielonego wsparcia, blisko 800 nowych turystycznych atrakcji w Polsce Wschodniej – mija 5 lat od uruchomienia pożyczek dla branży turystycznej Przedsiębiorcza Polska Wschodnia-Turystyka.

 W 2017 roku wybrane w przetargu przez BGK instytucje finansujące udzieliły firmom z Polski Wschodniej pierwszych pożyczek. Całkowity, odnawialny budżet instrumentu to 200 mln zł. Do tej pory ze wsparcia skorzystało ponad 800 mikro-, małych i średnich firm z branży turystycznej i okołoturystycznej z Polski Wschodniej. Łączna kwota udzielonych pożyczek to 153 mln zł. Pozyskane środki firmy przeznaczyły nie tylko na rozwój działalności, ale też, w czasie pandemii – na utrzymanie płynności finansowej.

Instrument Przedsiębiorcza Polska Wschodnia – Turystyka to środki krajowe, których dysponentem jest Minister Funduszy i Polityki Regionalnej, zarządza nimi Bank Gospodarstwa Krajowego, a dystrybucją w województwach zajmują się instytucje finansujące. Instrument wspiera mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, prowadzące działalność w branży turystycznej i okołoturystycznej, chcące zainwestować w Polsce Wschodniej, czyli w województwie warmińsko-mazurskim, podlaskim, świętokrzyskim, lubelskim, podkarpackim. Całkowity budżet instrumentu to ok. 200 mln zł. Pożyczki będą udzielane do 2026 roku.

Z dumą dodajemy to, że istotną rolę odgrywali, we wdrażaniu przedmiotowego instrumentu, Członkowie PZFP.

Wsparcie branży turystycznej w Polsce Wschodniej będzie kontynuowane w programie Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021-2027.


Drukuj  

Polski Związek Funduszy Pożyczkowych
ul. Żurawia 32/34
00-515 Warszawa
Tel: 22 521 06 71
Tel. kom. 602 413 685

Serwis pzfp.pl administrowany przez Polski Związek Funduszy Pożyczkowych stosuje dla prawidłowego działania pliki cookies. Politykę prywatności, cel i sposób stosowania plików cookies można znaleźć wybierając przycisk "Polityka Prywatności".