Polski Związek Funduszy Pożyczkowych      pzfp@pzfp.pl       22 521 06 71    

Slide 1
Fundusze pożyczkowe

szansą na rozwój Twojej firmy

Slide 1
Fundusze pożyczkowe

szansą na rozwój Twojej firmy

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Dodatkowe pieniądze dla Małopolski

Ponad 33,5 miliona euro trafi do Małopolski w ramach unijnego instrumentu REACT-EU. Komisja Europejska zaakceptowała zmiany w obecnie obowiązującym programie regionalnym.

REACT-EU jest jednym z elementów tak zwanego Europejskiego Planu Odbudowy, czyli dodatkowego wsparcia na walkę z kryzysem w Europie oraz naprawę gospodarki dotkniętej skutkami COVID-19. Blisko 14 mln euro, trafi do małopolskich przedsiębiorców, na pokrycie kosztów realizacji projektów, związanych z odbudową gospodarki regionu. Wsparcie będzie miało formę dotacji, choć nie jest wykluczone, że część środków dla przedsiębiorców przekazywana będzie w postaci pożyczek. Zasady i kryteria przyznania wsparcia małopolskim firmom zostaną ustalone po zidentyfikowaniu potrzeb Małych i Średnich Przedsiębiorstw (MŚP), zawartych w wynikach ankiety prowadzonej obecnie przez Małopolskie Obserwatorium Rozwoju Regionalnego. Warunki wdrażania dodatkowych środków są elastyczne. Przedsięwzięcia objęte REACT-EU będą finansowane do końca 2023 roku.


Drukuj  

Polski Związek Funduszy Pożyczkowych
ul. Żurawia 32/34
00-515 Warszawa
Tel: 22 521 06 71
Tel. kom. 602 413 685

Serwis pzfp.pl administrowany przez Polski Związek Funduszy Pożyczkowych stosuje dla prawidłowego działania pliki cookies. Politykę prywatności, cel i sposób stosowania plików cookies można znaleźć wybierając przycisk "Polityka Prywatności".