Polski Związek Funduszy Pożyczkowych      pzfp@pzfp.pl       22 521 06 71    

Slide 1
Fundusze pożyczkowe

szansą na rozwój Twojej firmy

Slide 1
Fundusze pożyczkowe

szansą na rozwój Twojej firmy

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Fundusze unijne dla Podkarpacia. Końcowy etap negocjacji programu regionalnego

W dniach 10–11 października w Brukseli odbyły się spotkania negocjacyjne w sprawie programu Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027.

Region, wraz z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej (MFiPR), odbył negocjacyjne spotkania tematyczne m. in. w obszarach innowacyjności, wsparcia konkurencyjności i B+R, informacji i promocji, kwestii horyzontalnych, wskaźników, energii, form wsparcia, środowiska, instrumentów terytorialnych, kultury i turystyki, zdrowia. Została uzgodniona i podpisana przez strony rządową i samorządową instrukcja negocjacyjna. Podpisany jest już również Kontrakt Programowy dla Województwa Podkarpackiego. Na podstawie tego dokumentu będą przekazane stronie samorządowej środki finansowe na wdrażanie programu regionalnego.

Po zakończeniu negocjacji dla programu zostanie wydana pozytywna opinia ministra właściwego ds. rozwoju regionalnego o zgodności Programu Regionalnego 2021 – 2027 z Umową Partnerstwa. Uzgodniony i pozytywnie zaopiniowany projekt programu jest następnie przekazywany przez Instytucję Zarządzającą Programem Regionalnym poprzez system SFC do zatwierdzenia przez Komisję Europejską.

Na Podkarpaciu największy nacisk zostanie położony na wsparcie obszaru zdrowia, innowacyjności, edukacji, gospodarki niskoemisyjnej i walki ze zmianami klimatu, działania związane z włączeniem społecznym, zwiększenie dostępności komunikacyjnej regionu oraz wsparcie obszarów strategicznej interwencji w województwie.


Drukuj  

Polski Związek Funduszy Pożyczkowych
ul. Żurawia 32/34
00-515 Warszawa
Tel: 22 521 06 71
Tel. kom. 602 413 685

Serwis pzfp.pl administrowany przez Polski Związek Funduszy Pożyczkowych stosuje dla prawidłowego działania pliki cookies. Politykę prywatności, cel i sposób stosowania plików cookies można znaleźć wybierając przycisk "Polityka Prywatności".