Polski Związek Funduszy Pożyczkowych      pzfp@pzfp.pl       22 521 06 71    

Slide 1
Fundusze pożyczkowe

szansą na rozwój Twojej firmy

Slide 1
Fundusze pożyczkowe

szansą na rozwój Twojej firmy

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Już 1000 udzielonych pożyczek na rozwój turystyki w Polsce Wschodniej

Już tysiąc pożyczek na rozwój turystycznych inwestycji udzielono przedsiębiorcom z Polski Wschodniej w ramach instrumentu Przedsiębiorcza Polska Wschodnia-Turystyka. To pieniądze krajowe, którymi zarządza Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej we współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego.

Łączna wartość do tej pory udzielonego wsparcia to ponad 190 mln zł. Dzięki pożyczkom firmy zainwestowały między innymi w rozwój hoteli i pensjonatów, restauracji, parków rozrywki, wypożyczalni sprzętu turystycznego, przewozów turystycznych i wielu innych wpisujących się w branżę turystyczną przedsięwzięć. W czasie pandemii  mogły natomiast skorzystać z finansowania na pokrycie wydatków związanych z bieżącą działalnością, aby zapewnić ciągłość funkcjonowania przedsiębiorstwa.

Wsparcie turystyki w Polsce Wschodniej będzie kontynuowane (100 mln EUR) również w kolejnych latach. Firmy będą mogły skorzystać z pożyczek na rozwój turystyki z nowego programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021-2027. Pozyskane wsparcie przedsiębiorcy będą mogli przeznaczyć na unowocześnienie działalności np. na  doposażenie hoteli i restauracji, inwestycje w infrastrukturę sportową i rekreacyjną (np. wypożyczalnie sprzętu turystycznego), turystyczne atrakcje związane z rozrywką i kulturą, transport turystyczny i inne inwestycje w branży okołoturystycznej służące poszerzeniu oferty i podniesieniu jakości usług turystycznych. Działanie będzie uzupełniać ofertę ponadregionalnych szlaków turystycznych również współfinansowanych ze środków Programu.


Drukuj  

Polski Związek Funduszy Pożyczkowych
ul. Żurawia 32/34
00-515 Warszawa
Tel: 22 521 06 71
Tel. kom. 602 413 685

Serwis pzfp.pl administrowany przez Polski Związek Funduszy Pożyczkowych stosuje dla prawidłowego działania pliki cookies. Politykę prywatności, cel i sposób stosowania plików cookies można znaleźć wybierając przycisk "Polityka Prywatności".