Polski Związek Funduszy Pożyczkowych      pzfp@pzfp.pl       22 521 06 71    

Slide 1
Fundusze pożyczkowe

szansą na rozwój Twojej firmy

Slide 1
Fundusze pożyczkowe

szansą na rozwój Twojej firmy

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

W Sejmie o kolejnej perspektywie finansowej i pomocy przedsiębiorcom w związku z pandemią

W mijającym tygodnie komisje sejmowe podejmowały tematy nowego okresu programowania i dalszej pomocy dla przedsiębiorców w związku z pandemią. Przebieg dyskusji śledził Dyrektor Biura PZFP.

23 lutego na posiedzeniu połączonych komisji Finansów Publicznych i Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej posłowie zapoznali się z informacją Ministra finansów, funduszy i polityki regionalnej na temat finansowania polityki regionalnej w Polsce ze środków pochodzących z funduszy europejskich na lata 2021-2027 oraz odbyli stosowną dyskusję. Dyskusja nie zawierała żadnych nowych informacji – Umowa Partnerstwa jest procedowana, wdrażanie nowej perspektywy hamuje brak rozporządzeń na poziomie unijnym – mają być zatwierdzone w maju, spadek alokacji na poszczególne RPO było od dawna do przewidzenia.

Natomiast 25 lutego Komisja Gospodarki i Rozwoju rozpatrzyła informacje Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii o:

  1. Wpływie pandemii wirusa Covid-19 na sytuację mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w 2020 r. oraz o efektach tarczy finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju.

  2. Propozycjach dalszej pomocy państwa dla firm dotkniętych kryzysem Covid-19 oraz rządowych planach odbudowy gospodarki po zniesieniu lockdownu.

Niestety w trakcie posiedzenia nie padły zapowiedzi żadnych działań w które włączone mogłyby być fundusze pożyczkowe.

 


Drukuj  

Polski Związek Funduszy Pożyczkowych
ul. Żurawia 32/34
00-515 Warszawa
Tel: 22 521 06 71
Tel. kom. 602 413 685

Serwis pzfp.pl administrowany przez Polski Związek Funduszy Pożyczkowych stosuje dla prawidłowego działania pliki cookies. Politykę prywatności, cel i sposób stosowania plików cookies można znaleźć wybierając przycisk "Polityka Prywatności".