Polski Związek Funduszy Pożyczkowych      pzfp@pzfp.pl       22 521 06 71    

Slide 1
Fundusze pożyczkowe

szansą na rozwój Twojej firmy

Slide 1
Fundusze pożyczkowe

szansą na rozwój Twojej firmy

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

800 milionów złotych dla Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju

Kujawsko-Pomorski Fundusz Rozwoju będzie operatorem i jednostką wdrażającą instrumenty finansowe w regionie:  pożyczki i pożyczki częściowo umarzalne.

Całkowita wartość projektu to dokładnie 986 343 765,91 zł, z czego 829 230 814,64 zł to dofinansowanie ze środków unijnych. Stosowną umowę podpisano 30 października.

Dominującym kierunkiem jest wsparcie dla MŚP, czyli małych i średnich przedsiębiorstw. To jest ponad 300 mln zł, a kolejne 600 milionów, ale podzielone już na drobniejsze kwoty, to wsparcie na przykład termomodernizacji budynków użyteczności publicznej, wsparcie dla wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych. Są tam także elementy gospodarki obiegu zamkniętego, czyli wykorzystanie surowców, które w przedsiębiorstwach stają się odpadami po to, by zmniejszać obciążenie  dla środowiska, a także OZE, czyli pozyskiwanie energii z naturalnych źródeł – wylicza prezes Kamila Radziecka.

W szczegółach podział wygląda następująco:

  • 360 mln zł – wzrost konkurencyjności MŚP;
  • 196 mln zł – efektywność energetyczna budynków użyteczności publicznej i oświetlenia ulicznego;
  • 140 mln zł – odnawialne źródła energii;
  • 47 mln zł – efektywność energetyczna wielorodzinnych budynków mieszkalnych;
  • 61 mln zł – efektywności energetyczna przedsiębiorstw;
  • 25 mln zł – gospodarka obiegu zamkniętego.

Pierwsze wsparcie dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw ma być do dyspozycji już w styczniu przyszłego roku. Jeszcze w listopadzie KPFR przeprowadzi postępowanie na  wybór instytucji finansowej, która będzie pośrednikiem, z którym beneficjenci podpisywać będą  swe umowy. Wsparcie w pozostałych obszarach planuje się uruchomić do końca II kwartału 2024 roku.    


Drukuj  

Polski Związek Funduszy Pożyczkowych
ul. Żurawia 32/34
00-515 Warszawa
Tel: 22 521 06 71
Tel. kom. 602 413 685

Serwis pzfp.pl administrowany przez Polski Związek Funduszy Pożyczkowych stosuje dla prawidłowego działania pliki cookies. Politykę prywatności, cel i sposób stosowania plików cookies można znaleźć wybierając przycisk "Polityka Prywatności".