Polski Związek Funduszy Pożyczkowych      pzfp@pzfp.pl       22 521 06 71    

Slide 1
Fundusze pożyczkowe

szansą na rozwój Twojej firmy

Slide 1
Fundusze pożyczkowe

szansą na rozwój Twojej firmy

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

PZFP skierował swoje postulaty do Marszałków Województw

PZFP skierował do wszystkich Marszałków Województw propozycje rozwiązań, których wdrożenie pozwoli na to, aby wspieranie przedsiębiorstw za pomocą produktów pożyczkowych odbywało się możliwie sprawnie.

W naszym wystąpieniu zwróciliśmy uwagę na następujące kwestie:

  • Utrzymanie płynności finansowej Partnerów Finansujących – konstrukcja wynagrodzenia, utrata jego wartości w czasie, przyspieszenie wypłaty, rozwiązanie polegające na tym, że część wynagrodzenia uzależniona od wartości wypłacanych pożyczek byłaby wypłacana z góry, a wszelkie potrącenia z tytułu ewentualnych nieprawidłowości byłyby dokonywane z części naliczanej od środków zwróconych.
  • Odejście od stosowania w przetargach kryterium długości okresu budowy portfela.
  • Kwestia uznawania pożyczek za stracone – postulat zniesienia obowiązku prowadzenia działań windykacyjnych de facto w nieskończoność.
  • Konieczność przyspieszenia wydatkowania środków zwróconych, pochodzących z poprzednich okresów programowania i wspierające Partnerów Finansujących działania regionalnych funduszy rozwoju.

Jednocześnie zwróciliśmy się do Marszałków z prośbą o spotkanie w celu przedyskutowania zaproponowanych rozwiązań.


Drukuj  

Polski Związek Funduszy Pożyczkowych
ul. Żurawia 32/34
00-515 Warszawa
Tel: 22 521 06 71
Tel. kom. 602 413 685

Serwis pzfp.pl administrowany przez Polski Związek Funduszy Pożyczkowych stosuje dla prawidłowego działania pliki cookies. Politykę prywatności, cel i sposób stosowania plików cookies można znaleźć wybierając przycisk "Polityka Prywatności".