Polski Związek Funduszy Pożyczkowych      pzfp@pzfp.pl       22 521 06 71    

Slide 1
Fundusze pożyczkowe

szansą na rozwój Twojej firmy

Slide 1
Fundusze pożyczkowe

szansą na rozwój Twojej firmy

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Konsultacje społeczne Strategii Rozwoju Województwa Opolskiego. Opolskie 2030

Zachęcamy do udziału w konsultacjach społecznych projektu Strategii Rozwoju Województwa Opolskiego. Opolskie 2030.

Dokument składa się z dwóch podstawowych części. Pierwsza to wnioski z tzw. diagnozy, czyli charakterystyka województwa w trzech obszarach: społecznym, środowiskowym i gospodarczym. Opisuje także mocne i słabe strony regionu oraz szanse i zagrożenia, z którymi musimy się zmierzyć (tzw. analiza SWOT). Natomiast druga część strategii zawiera opis celów strategicznych oraz służących ich realizacji celów operacyjnych wraz z kierunkami działań.

Zapisy Strategii będą miały wpływ na treść RPO dla regionu w nowym okresie programowania. W tym na rozwiązania dotyczące instrumentów zwrotnych. Tymczasem dokument w przedmiotowym zakresie praktycznie milczy poza jednym zdaniem (str. 65): „Niezbędne jest  także  dalsze  doskonalenie  istniejących  rozwiązań,  jak  np.  partnerstwa  publiczno-prywatnego,  czy  kontynuacja wsparcia pożyczkowego i poręczeniowego, obecnie realizowanego z powodzeniem przez Opolski Regionalny Fundusz Rozwoju (ORFR) i ewentualne inne instrumenty zwrotne.”

Zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w konsultacjach społecznych dokumentu. Uwagi można zgłaszać do 30 kwietnia br. za pomocą formularza. PZFP zgłosi stosowne uwagi.

 


Drukuj  

Polski Związek Funduszy Pożyczkowych
ul. Żurawia 32/34
00-515 Warszawa
Tel: 22 521 06 71
Tel. kom. 602 413 685

Serwis pzfp.pl administrowany przez Polski Związek Funduszy Pożyczkowych stosuje dla prawidłowego działania pliki cookies. Politykę prywatności, cel i sposób stosowania plików cookies można znaleźć wybierając przycisk "Polityka Prywatności".